Prečo sa oplatí mať cestovné poistenie?

0
1026
cestovne poistenie

Mnoho ľudí podceňuje práve cestovné poistenie. Najmä tí, ktorí cestujú pomenej ho považujú za zbytočné. Poistenie tohto typu pritom vôbec nie je vysoká položka a rozhodne stojí za to zabezpečiť si ho pred cestou. Prečo sa oplatí mať cestovné poistenie a aké výhody z neho plynú?

Dizajn-bez-názvu-5-1024x536 Prečo sa oplatí mať cestovné poistenie?

Ako funguje poistenie v zahraničí?

Slováci, ktorí majú zdravotné poistenie, dostanú automaticky aj Európsky preukaz zdravotného poistenia. Tento preukaz umožnuje využívať v krajinách Európskej únie, na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku a vo Švajčiarsku rovnakú zdravotnú starostlivosť, na akú majú nárok obyvatelia týchto štátov.

V praxi to znamená to, že ak je nejaký úkon v danej krajine zdarma, je zdarma aj pre návštevníka zo Slovenska. Ak je však spoplatnený pre domácich, musí zaň platiť aj Slovák. A tu prichádzame k najdôležitejšej výhode, ktorú ponúka cestovné poistenie. To dokáže pokryť aj náklady na vyšetrenia, ktoré by si bežne Slováci v zahraničí museli zaplatiť. Poistenie liečby je však len jedným z mnohých, ktoré zdravotné poistenie zahŕňa. Jedná sa o mnohé pripoistenia, ako napríklad: prevoz zo zahraničia, prevoz pozostatkov v prípade úmrtia, alebo zabezpečenie náhradného ubytovania.

Dizajn-bez-názvu-6-1024x536 Prečo sa oplatí mať cestovné poistenie?

Kedy sa oplatí krátkodobé poistenie?

Krátkodobé poistenie sa oplatí ľuďom, ktorí cestujú len zriedka. Oplatí sa využiť na letnú dovolenku, pracovnú cestu do zahraničia, alebo krátkodobé výlety. Výhodou je, že si môžete sami navoliť na akú dobu chcete, aby poistenie platilo a čo by malo obsahovať.

Pre koho je vhodné dlhodobé poistenie?

Pre všetkých, ktorí cestujú pravidelne, alebo viac krát do roka. Ide o najvýhodnejšiu alternatívu, kde si vy sami vyberiete rozsah a krytie poistenia. Zostavíte si tak balíček podľa svojich predstáv.

Cestovné poistenie sa rozhodne nevyplatí podceňovať, preto by ste naň nemali zabudnúť pred žiadnou cestou do zahraničia. Na šťastie v dnešnej dobe sa dá jednoducho poistiť aj pár dní pred plánovanou cestou a to priamo cez internet. Nezabúdajte ani na doplnkové pripoistenia ako napríklad strata batožiny, meškajúci let, či nepojazdné vozidlo.

Dizajn-bez-názvu-4-1024x536 Prečo sa oplatí mať cestovné poistenie?

5/5 - (1 vote)