Minimalistické šetrenie ČASŤ 4: Domov

0
1481
peniaze financny plan na novy domov

Je jedno, či bývate v dome alebo byte. V rámci domácnosti existuje nespočetne veľa praktických hackov, ktoré vám ušetria tony peňazí. Ktoré máme na mysli a ako ich aplikujete aj do vašej domácnosti? Všetky naše triky sú minimalistické a jednoduché, takže s nimi nebudete mať naozaj žiadne ťažkosti!

 

Veci na viac účelov

Ak si zadovážite multifunkčné veci, budete v skutočnosti nakupovať oveľa menej. Napríklad, fľaše od zaváranín vám ideálne poslúžia na dokonalé zorganizovanie špajze či kuchynských skriniek. Ba dokonca, môžete ich využiť aj ako vázu na kvety alebo dózy na jedlo, ak práve nejete doma. Šálky na čaj a kávu či kuchynský riad zase poslúžia ako dekorácia.

Stiahnite kúrenie

Ak je vonku práve zima a chladné počasie, stíšte alebo vypnite kúrenie podľa individuálnej potreby asi hodinu pred tým ako pôjdete spať, alebo odídete z domu. Kým pôjdete spať, váš byt alebo dom bude dostatočne teplý. A povedzme si na rovinu, počas spánku nepotrebujete toľko tepla ako cez deň.

apartment-architecture-comfort-2440471-985x1024 Minimalistické šetrenie ČASŤ 4: Domov

DIY

Ak je to vo vašich silách, spravte si všetky veci okolo domu alebo bytu sami. Namaľovať steny či uložiť klick podlahy predsa zvládne každý! Ušetríte tak mnóóóóho peňazí.

Čistiace prostriedky

Obyčajná voda a ocot majú magickú silu. Vytvárajú ideálny multifunkčný čistič prakticky na všetko. Takto v porovnaní s kupovaním drahých čistiacich prostriedkov ušetríte množstvo financií. A navyše, sú oveľa menej chemicky závadné.

Organizujte a vyhadzujte

Pomocou organizácie a pribežného vyhadzovania už nepotrebných alebo opotrebovaných vecí možno zistíte, že toho máte viac, ako potrebujete. V skutočnosti, oveľa viac!

black-and-white-camera-desk-6440-1024x683 Minimalistické šetrenie ČASŤ 4: Domov

Predávajte

Upratali ste vašu domácnosť a našli ste niečo, čo ste už poriadne dlhý čas vôbec nevyužili? Predajte to! Takýmto spôsobom zabijete dve muchy jednou ranou.

Tak a teraz už v tom máte jasno! Jediné, čo ešte potrebujete urobiť je, aplikovať naše tipy a triky do vášho každodenného života. A nezabudnite si zaznamenať všetko, na čom ste ušetrili. Pretože tak budete mať zaručene minimálne dvojnásobný pocit zadosťučinenia.

Viac o minimalistickom šetrení 

Zlatým pravidlom minimalistického šetrenia je nakupovať so zámerom. Preto si prečítajte naše tipy, ako nakupovať to, čo naozaj potrebujeme, nie to, čo z rozmaru chceme. Najnákladnejšou položkou väčšiny Slovákov, je nákup potravín. Ako ale ušetriť na jedle, keď ceny neustále závratne stúpajú? My sme dokázali, že je to možné! Ba dokonca, minimalistické šetrenie je možné aj v rámci nášho zdravia.