Sporenie pre deti ako spôsob zabezpečenia v dospelosti

0
1137
sporenie pre deti

Sporiace účty pre deti, vkladné knižky alebo iné sporiace produkty pre deti a mladých patria k moderným spôsobom, ako môžu rodičia svojim deťom našetriť peniaze pre ich jednoduchší vstup do dospelosti. Sporenie pre deti je vhodný spôsob finančného zabezpečenia pri osamostatnení dieťaťa v dospelosti, alebo pre získanie vlastnej skúsenosti detí s finančným hospodárením.

Efekt sporenia pre deti je samozrejme výraznejší, ak sa sporí dlhodobo. To znamená od narodenia dieťaťa do dospelosti. Na trhu existuje množstvo sporiacich produktov, z nich zvláštnu skupinu tvoria sporiace produkty určené na sporenie pre deti. Zvyčajne sa jedná o dlhodobé sporenie, pri ktorom možno nasporiť zaujímavé sumy aj pri nižších vkladoch. Podľa odborníkov má každý spôsob sporenia iný najvýhodnejší produkt, preto je vhodný dôkladný prieskum možností sporenia pre deti.

sporenie-pre-detii-e1515683287817 Sporenie pre deti ako spôsob zabezpečenia v dospelosti

Aké sporenie pre deti vybrať?

Pri výbere najvýhodnejšieho sporenia pre deti je potrebné vziať do úvahy vaše ciele a možností sporenia. Tie sa väčšinou odvíjajú od vašej čistej mzdy, ktorú si v prípade potreby viete vypočítať pomocou jednoduchej kalkulačky. Výber detskej vkladnej knižky alebo sporiaceho účtu pre deti závisí aj od toho, či chcete sporiť pravidelne alebo nepravidelne. Či máte k dispozícii vyššiu sumu, ktorú chcete na dlhšiu dobu odložiť bokom alebo pre vás podstatný rýchly prístup k peniazom, alebo či chcete do sporenia zainteresovať aj deti. Ďalej pri výbere sporenia pre deti môžete vychádzať z porovnania úrokových sadzieb a doby viazanosti peňazí. Vo všeobecnosti možno povedať, že na pravidelné sporenie môžu byť výhodnejšie detské sporiace účty. Pri nepravidelnom sporení môže byť výhodnejšia detská vkladná knižka, niekedy je však zaujímavé úročenie až pri dosiahnutí vyššej sumy.

Sporenie pre deti s bonusmi

Jednotlivé banky ponúkajú pri produktoch sporenia pre deti rôzne bonusy a bezplatné služby – ako mimoriadne pripísanie určitej sumy, napríklad za dobré vysvedčenie, pri narodeninách dieťaťa alebo pri nevyberaní peňazí za určité obdobie. Pre deti môže byť pri sporení motivujúci aj ich pravidelný výpis z účtu.

Sporenie pre deti ako spôsob zabezpečenia v dospelosti
4.7 (94.67%) 15 votes