Low Budget cestovanie? Skvelý spôsob, ako ušetriť!

0
1705

Túžite precestovať celý svet, ale nemáte na to budget? Množstvo ľudí si ešte stále myslí, že na to aby prekročili hranice Slovenska, musia mať na účte tisíce, perfektný skill v rôznych papierovačkách a najmä plánovací zmysel hodný manažéra. Opak je však pravdou!

Lacné letenky

Svet nebol nikdy tak otvorený návštevníkom z iných krajín a taký jednoduchý čo sa týka cestovania!  Na internete (Facebooku alebo Instagrame) nájdete množstvo cestovateľských skupínlovcov leteniek, ktorí pre vás za každých okolností nájdu len tie najvýhodnejšie ponuky. Navyše, s rozvojom nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré lietajú nielen v Európe, ale všade po svete, je cestovanie naozaj lacné!

Najvýhodnejšie tipy na lacné cestovanie po svete nájdete tu:

Flexibilný vs. fixný dátum

Všeobecné platí, že ak máte flexibilný dátum a je vám jedno, kam pôjdete na dovolenku, výlet či cestu za dobrodružstvom, máte vyhrané. Chcete ísť niekde do tepla medzi októbrom až marcom? Vtedy nájdete len tie cenovo najvýhodnejšie letenky!

V prípade, že chcete ísť na týždeň do New Yorku v prvý novembrový týždeň, cena bude o niečo vyššia. Ak teda máte vybranú konkrétnu destináciu, odporúčame využiť lovca leteniek, inak povedané, Strážneho psa na Flightori. Ten vám na váš e-mail zašle každý Price Alert, ktorý v daný deň nájde. Takto sa k  letenkám dostanete šikovne a lacno!

Untitled-1-1 Low Budget cestovanie? Skvelý spôsob, ako ušetriť!

Spoločnosti s najlepšími ponukami na letenky:

Lacné ubytovanie

Iste viete, že najlacnejším spôsobom, ako sa v cudzine ubytovať je Couch Surfing. Ďalšími spôsobmi, ako nájsť ubytovanie zadarmo je House SittingHome Exchange alebo Volunteering. Avšak, existuje aj niekoľko iných spôsobov, ako jednoducho na bývaní počas dovolenky ušetriť. Na Bookingu alebo Airbnb môžete využiť niekoľko zľavových kupónov.

Ako ušetriť na drobnostiach počas dovolenky?

Nielen na letenkách a ubytovaní sa dá ušetriť množstvo eur! Rovnako aj na rôznych maličkostiach, ktoré sa na prvý pohľad nezdajú ako dôležité. V prvom rade by ste  mali vedieť, že existuje množstvo aplikácií, ktoré vám na cestách výrazne uľahčia život! Najznámejšie sú, samozrejme, Google Maps, Sygic alebo WhatsApp.

Z letiska by ste si nikdy nemali brať taxík. Tarify sú zbytočne predražené a v prípade stojacich taxíkov je vstupný poplatok závratný! Radšej sa spoľahnite na miestnu MHD, vlaky, autobusy alebo bicykel. Samozrejme, v závislosti od toho, kde sa aktuálne nachádzate.

tt Low Budget cestovanie? Skvelý spôsob, ako ušetriť!

Podobne je to aj s jedlom v reštauráciách. Nemusíte obedovať v centre mesta v tých najdrahších reštauráciách. Ak ste gurmán a chcete ochutnať regionálne jedlo, úplne postačí, a si v Googli alebo na Trip Advisore vyhľadáte tie najtradičnejšie.

Nemusíte si rezervovať žiadneho profi guide sprievodcu. Úplne postačí, ak si výlet naplánujete a prejdete všetko čo chcete, kedy chcete, aj ako chcete. Ak nie ste schopní takýto výlet naplánovať, vyskúšajte radšej Free Walking Tour, ktorý organizujú mladí ľudia pre turistov po celom svete.

Nestihli ste si prečítať, ako ušetriť peniaze alebo ako ostať na konci mesiaca v pluse? Urobte tak hneď teraz!

Low Budget cestovanie? Skvelý spôsob, ako ušetriť!
Bol článok užitočný?