Ako si ustrážiť financie, nie len v domácnosti

0
461

Žiť v jednej domácnosti s viacerými ľuďmi má isté výhody aj nevýhody. Tie pozitíva sa často krát pripisujú tomu, že sa náklady vedia rozdeliť medzi viacerých členov. Náklady však treba mať pod kontrolou, prinášame vám aplikácie a tipy, vďaka ktorým budete mať  financie v domácnosti pod kontrolou a dokonca vďaka nim aj ušetríte.

Nákupný zoznam

Predpokladáme, že väčšina z domácností disponuje jednou chladničkou, ktorú zdieľa celá domácnosť. Často krát sa však stáva, že týždenné nákupy robí viacero ľudí. Chladnička sa tak plní, potraviny sa znehodnocujú a často krát sa musia vyhodiť. Skvelým riešením je skrátka nákupný zoznam, ktorý vám pomôže zorientovať sa, čo kúpiť treba a čoho je naopak dostatok. Výbornou voľbou je aj aplikácia, ktorú môžete ako domácnosť zdieľať, každý tak vidí kto čo kúpil a čo naopak v chladničke ešte stále chýba

Aplikácie: OurGroceries, Cozi Family Organizer, List Ease

Prehľad financií

Ak nemáte vyhradený spoločný finančný rozpočet, ale napriek tomu chcete mať vo financiách jasno, odporúčame aplikáciu Splitwise, ktorá je na to ideálna a veľmi prehľadná. Dopodrobna vám vie rozrátať aj tie najmenšie položky.

4-3-1024x536 Ako si ustrážiť financie, nie len v domácnosti

Zapisujte si všetky výdavky

Stačí vám jednoduchý zošit a disciplína. Zapisovať si výdavky sa rozhodne oplatí a to od najmenších položiek v malých potravinách, až po veľké nákupy potravín, či dekorácií do domácností. Na konci mesiaca tak veľmi ľahko zistíte, ako ste obstáli v daný mesiac. Ak ste fanúšikom digitálnej doby aj na rozpočet existuje šikovná aplikácia: Rýhly Rozpočet – Správca Výdavkov, ktorá za vás všetko vyráta. 

Šetrite spoločne

Zlaté prasiatko je klasika, ktorú v detstve vlastnil snáď každý z nás. Túžite po novej sedačke, či domácom kine? Našetrite si spoločne. Euro k euro a po pár mesiacoch sa pokladnička naplní, ani nebudete vedieť ako.

3-3-1024x536 Ako si ustrážiť financie, nie len v domácnosti

Pozrite si z času na čas aplikáciu vašej banky

Aplikáciu banky má v mobile snáď každý z nás a okrem praktických úkonov ako je posielanie platieb obsahuje aj veľmi prehľadné grafy o vašich výdavkoch. Vy si tak viete jednoducho pozrieť, koľko ste v daný mesiac minuli, alebo do čoho ste investovali najviac financií.

2-2-1024x536 Ako si ustrážiť financie, nie len v domácnosti