Scania otvorila pri Zvolene moderné servisné stredisko s nízkou uhlíkovou stopou

0
164

21.10.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Scania Slovakia otvorila v Budči pri Zvolene najmodernejšie servisné stredisko vlastnej značky v strednej Európe. Ako pre agentúru SITA spresnil hovorca firmy Viktor Tamayo, náklady na výstavbu servisu predstavovali približne 5 mil. eur a aktuálne v ňom pracuje 30 zamestnancov.

Tepelné čerpadlá aj inteligentné svietidlá

„Náš nový servis je pokrokový vo viacerých smeroch. Ide o prvý servis v strednej Európe, kde sme implementovali riešenia v rámci dlhodobej stratégie znižovania uhlíkovej stopy,“ uviedol manažér spoločnosti Peter Veselý. Využíva kúrenie tepelnými čerpadlami i inteligentné svetelné senzory a už dnes je pripravený na plnú digitalizáciu.

Servis Budča vie podľa riaditeľa Dealera Scania Slovakia Jozefa Kozuba zákazníkovi ponúknuť všetky služby, ktoré sú nevyhnutné na to, aby jeho vozidlo vykonávalo svoju prácu.

Nová umývacia linka

„Okrem vozidiel Scania poskytuje servis aj na návesy, prívesy, nadstavby, ponúka geometriu či umývanie vozidiel,“ spresnil Kozub. Súčasťou servisného strediska je nová umývacia linka, zabezpečuje však aj kompletnú prípravu vozidiel pred STK, či overovanie všetkých typov tachografov.

Scania je globálna spoločnosť, ktorá ponúka obchodné a servisné služby vo viac ako 100 krajinách. Na mnohých trhoch ponúka aj finančné služby, výrobné prevádzky má v Európe, Južnej Amerike a Ázii. Spoločnosť má 18 400 zamestnancov predaja a služieb.

Viac k témam: Scania
Zdroj: Webnoviny.sk – Scania otvorila pri Zvolene moderné servisné stredisko s nízkou uhlíkovou stopou © SITA Všetky práva vyhradené.