Automobilka Ford plánuje obnoviť výrobu do polovice apríla, v skorý reštart USA verí aj Trump

0
83

26.3.2020 (Webnoviny.sk) – Automobilka Ford oznámila, že chce obnoviť výrobu v severoamerických montážnych závodoch, ktoré sú zatvorené pre riziko šírenia koronavírusu. Tri automobilky v Detroite prerušili produkciu vo svojich závodoch v Severnej Amerike 19. marca na nátlak odborového zväzu United Auto Workers ( UAW).

Hovorca zväzu Brian Rothenberg vo štvrtok povedal, že UAW oznámenie Fordu posudzuje “veľmi starostlivo a opatrne”. Firma Ford vo vyhlásení konštatovala, že uplatní dodatočné bezpečnostné opatrenia na ochranu pracovníkov, ale podrobnosti zverejní neskôr.

Viac o téme: Koronavírus

Automobilka plánuje opäť otvoriť závod v Mexiku 6. apríla a závody v štátoch Kentucky, Ohio a Kansas 14. apríla. Ford chce zároveň opätovne otvoriť závody na výrobu dielcov, aby sa zaručili dodávky pre montážne závody.

Americký prezident Donald Trump v stredu vyjadril nádej, že USA opäť naštartujú pred Veľkou nocou a zvažuje ako zmierniť celoštátne opatrenia zamerané na obmedzenie sociálnych kontaktov. Jeho cieľom je totiž dostať časť zamestnancov naspäť do práce.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Ford plánuje obnoviť výrobu do polovice apríla, v skorý reštart USA verí aj Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

Automobilka Ford plánuje obnoviť výrobu do polovice apríla, v skorý reštart USA verí aj Trump
Bol článok užitočný?